UMRUMDA DEĞİL NE AFERİN NE DE YUH! MENZİLE ENGEL DEĞİL ÖNÜME ÇIKAN GÜRUH

Umrumda değil ne aferin ne de yuh; Menzile engel değil yoluma çıkan güruh!..


Nevres selîm ü pâk gelip gitmedir hüner
Yohsa cihâna günde bin âdem gelir gider

13 Ekim 2010 Çarşamba

Merhum Başbakan Adnan Menderes'in Son Mektubu

Yakin tarihimiz, şapka giymediği iddiasıyla asılan yüzlerce erkek ve bir kadının yani sıra, batili düşünürlerin ifadesiyle "Türkçe ezan" tekrar Arapçaya çevirdiği için asılan başbakan ve bakanlara da sabit olmuştur. Adnan Menderes'in idamından biraz önce bir asker vasıtasıyla gizlice Giyaseddin Emre'ye gönderdiği aşağıdaki mektup, yakin tarihimizin iç yüzünü ortaya koyan sayısız belgelerden biridir. 

"Sizlere dargın değilim, sizin ve diğer zevatın iplerinin hangi efendiler tarafından idare edildiğini biliyorum. Onlara da dargın değilim. Kellemi onlara götürdüğünüzde deyiniz ki, Adnan Menderes, hürriyet uğruna koyduğu başını 17 sene evvel almadığımız için sizlere müteşekkirdir. İdam edilmek için ortada hiçbir sebep yok. Ölüme karar-i metanetle gittiğimi, silahların gölgesinde yasayan kahraman efendilerinizce acaba söyleyebilecek misiniz?
Sunu da söyleyeyim ki, milletçe kazanılacak hürriyet mücadelesinde sizi ve efendilerinizi yine de 1950'de kurtarabilirdim. Dirimden Korkmayacaktınız. Ama simdi milletle el ele vererek, Adnan Menderes'in ölümü sizi ebediyete kadar takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Ama buna rağmen merhametim sizlerle beraberdir."

2 yorum:

  1. Adnan Menderesler kolay yetişmiyor..ama biliyorum ki hak yerini bulacak ve onu anlamayıp bu haksızlığı yapanlar gün gelecek cezasını bulacak...teşekkürler bu yazı içinde..ilk okuduğumda da çok etkilenmiştim.

    YanıtlaSil
  2. Rabbim bu devlete Allah'ın dini hakim olsun diye çalışan insanları getirsin başımıza..Kafirlerden görünüp ' de müslüman olarak yaşamaya çalışanlardan değil..çünkü hiç bir Peygamber onlardan görünüpte , onların kuyusunu kazmadı..O Muhammed ' ki Allah'ın indirdiğinden başka yol yordam tanımadı...M.

    YanıtlaSil